Biz Kimiz?
Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Şirketimizin kökenleri 42  yıl önce İbrahim Kavas’ın kurduğu Kavas Demir ticareti’ne dayanmaktadır. Salihli’nin önde gelen ticaret üstadlarından  İbrahim bey Manisa-Salihli de parça demir hırdavat pulluk oku satışı yapmıştır. Şirket 1992 yılında oğul Nazif Kavas’a devir olmuştur.

Aile 1997 yılında Nazif Kavas’ın girişimleri ile endüstriyel gaz işine atılmış Salihli ve çevresinde Oksijen - Karbondioksit  satışlarına başlamıştır. Belirli bir satış hacmine ulaşan şirket yatırımlarına gaz alanına yönlendirmeye karar verir Kavas Gaz ‘ın temellerini atacak olan gaz dolum tesisini kurar.

2002 yılında dış kaynak kullanmandan kendi dolum tesisini kurar araç parkında iyileştirmelere giderek bağımsız bir dolum tesisi olma yolunda ilerler.

Medikal Gaz dolum depolama ve dağıtım belgeleri almaya 2006 yılında hak kazanır. Salihli de bulunan özel ve devlet hastanelerine 2006-2012 yılları arası başarı ile hizmet veren şirketimiz sektörden kazandıklarını yine sektöre yatırım yaparak istihdama katkı sağlar.

2015 yılında şirket nevi değişikliğine giderek Kavas Gaz Sanayi ve Ticaret AŞ olmuştur.

Kavas Gaz’ın yetkinlikleri arasında

Oksijen-Argon-Azot-Karbondioksit dolumu

Gıda Gazı-Kaynak Karışım gazı-Lazer gazları dolumu

Helyum-Hidrojen-Methan gazları dolumu

Asetilen Gazı üretimi

Yüksek Saflıkta Gazlar üretimi ve dolumu

Medikal Oksijen, Sıvı Azot, Azot Protoksit , Medikal Nitrik Oksit dolumu ve satışı

Ayrıca şirket bünyesinde TS EN ISO 17025 Akrediteli Laboratuvar a sahiptir.

Kavas Gaz bünyesinde 30 kişiden fazla personeli , 15 den fazla sevkiyat aracı 3000 m2 kapalı alanı ile Manisa Salihli de hizmet vermektedir.