Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri
Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Söndürme Sistemleri ve Ekipmanları

Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Ekipmanlarda kalıcı hasar bırakmaması, su yada köpük bazlı olmaması sebebiyle FM-200 gazlı söndürme sistemleri yangın söndürücü sistemler arasında popülerdir. Bunun yanında FM-200 söndürme sistemleri ortamda bulunan oksijeni uzaklaştırarak kısa sürede yangını söndürmesi sebebiyle de bilinmektedir. Yangın alarmın tetiklemesi ile söndürücü sistemler otomatik olarak devreye girer ve yangını söndürür. Uygulama süresi _ Saniyedir.FM200 gazı renksiz kokusuz biz gazdır. Elektrikle çalışan cihazların kullanım alanlarında tavsiye edilmektedir

FM-200 gazının genel özellikleri şu şekildedir,

  • Renksiz bir gazdır.
  • Kimyasal bir gaz olmadığı için; insan sağlığını tehdit edici unsurları bünyesinde barındırmamaktadır.
  • İletkenliği yoktur.
  • Ozon tabakasına zarar vermemektedir.
  • Fiziksel bir gaz olan FM200 gazı; uygun şekilde kullanılması durumunda, yanıcı yüzeye diğer söndürücülerin verdiği hasarı da vermemektedir.
  • Kısa süre içerisinde ilgili ortamda yayılır.
  • Koku verme özelliğine sahiptir.
  • Ekonomik bakımdan diğer söndürücülere oranla daha karlıdır.

FM200 yangın söndürme sistemlerinin kullanıldığı endüstriler ve işletmeler şu şekilde sıralanır;

Transistör temelli işlemcilerin bulunduğu aletleri içeren ortamlar, Banka Kasaları, Kütüphaneler, Teyp, Disket ve Disk gibi Depolama Alanları, Aseton Gibi Alev Alabilen Sıvı Depoları Telefon Santralleri, İletişim Merkezleri, Müzeler, Sanat Galerileri, Sistem Kontrol Odaları, Jeneratör Bölümleri, Güç Dağıtım Merkezleri.

IG-541 Yangın Söndürme sistemleri

Yüksek basınçlı Argon-Azot-Karbondioksit gazları ihtiva eden çelik tüplerin içerisinde bulunan söndürücü etkili IG-541 gazı yangın anında acil kurtarılması gereken maddi değeri yüksek muhteviyatta ürünlerin bulunduğu alanlarda kullanılmaktadır.

Sizin için uygun Yangın Söndürme sistemlerini belirlemek için iletişime geçin

Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri